START BIZNESU HANDMADE CZ. 4 - wiedza, rozwój i pewność siebie w biznesie

START BIZNESU HANDMADE CZ. 4 - wiedza, rozwój i pewność siebie w biznesie

ROZWÓJ OSOBISTY I ROZWÓJ MARKI HANDMADE

W poprzednim artykule z cyklu "START BIZNESU HANDMADE" poruszyłyśmy temat ekosystemu wzrostu, tak ważnego dla rozwoju marki handmade. Dzisiaj chcemy poruszyć kolejny, bardzo istotny temat związany z budowaniem własnej marki.

Jest takie powiedzenie, że "nie możesz wiedzieć tego, czego nie wiesz" i jest ono nieraz boleśnie istotne w naszym życiu zawodowym.

Tak to jakoś jest z tymi naszymi kompetencjami, że gdy myślimy o karierze zawodowej w każdym innym, niż rękodzielnik, zawodzie, od razu myślimy - gdzie mam się tego nauczyć, jak zdobyć kompetencje, co potrzebuję wiedzieć, by dla mojego pracodawcy, być cennym pracownikiem.

Natomiast gdy przychodzi do rozwoju kariery rękodzielnika widzimy wyraźnie to, jak bardzo temat własnych kompetencji i samorozwoju jest ignorowany i traktowany troszkę po macoszemu. Wielka, wielka szkoda, bo temat pogłębiania swoich zawodowych kompetencji w zakresie budowania marki rękodzielniczej, jest bardzo ważny z jeszcze jednego powodu. Brak wiedzy łączy się bezpośrednio i wpływa bardzo mocno, na brak pewności siebie. To zaś powoduje, że wielu rękodzielników, zamiast śmiało i z odwagą serwować światu swoje rękodzieła, chowa się za swoim wirtualnym, bardzo często fejkowym profilem.

 

A często wystarczy tylko wiedza!

 

Wiedza, która daje pewność tego, że postępujemy tak, jak trzeba, zgodnie z pewnymi zasadami. Wiedza, która daje również zrozumienie wielu tematów i która pozwala na poznanie ciągu przyczynowo skutkowego wielu procesów. A takie zrozumienie wpływa bezpośrednio na to, jak zachowujemy się, jako rękodzielnicy-przedsiębiorcy.

Za każdym razem, gdy pojawia się w naszych głowach temat samorozwoju, od razu myślami biegniemy do Asi, matki założycielki marki ZiPFashion Joanna Wejda, która przeszła niesamowitą metamorfozę. Metamorfozę ściśle połączoną właśnie z rozwojem osobistym.

Asia wzięła udział w pierwszej edycji naszego kursu BEZCUKROWA DYCHA (tegoroczny kurs już się zakończył, ale wciąż możecie kupić pojedyncze moduły KLIK, jeszcze do czerwca będą dostępne. Jeśli zaś chcecie na własnej skórze doświadczyć tej niesamowitej drogi z nami, to premiera kolejnej edycji kursu odbędzie się już w grudniu 2021). Była cichą dziewczyna, schowaną za fake-kontem, nieśmiałą, jakby niedowierzającą, że z Jej małej pracowni, w której wykonuje biżuterię z zamków błyskawicznych, powstanie marka znana w całej Polsce, marka, która podbija serca kobiet i marka, którą noszą gwiazdy!

Minęły zaledwie 2 lata od tej pory, gdy po raz pierwszy zetknęłyśmy się z Asią w kursie, dzisiaj Ona i Jej marka są nie do poznania! Historię Asi napisaną Jej własnymi słowami (jak i historię wielu innych rękodzielników) możecie przeczytać w naszym jubileuszowym, totalnie darmowym e-booku "10.000 Cukierków", pobierzecie go sobie tu KLIK

 

 

 

Inwestowanie w biznes handmade, to nie tylko inwestowanie w materiały i półfabrykaty. To również, a może przede wszystkim inwestowanie w wiedzę i rozwój.

 

I nie zawsze musi to być inwestowanie pieniądzem...bo tak naprawdę do inwestowania w swój własny rozwój, bardzo często wcale ich nie potrzebujemy...bardzo często wystarczy czas i odrobina determinacji.

Bo widzicie, pewność siebie w biznesie, jest w prostej linii zależna od naszej wiedzy.

 

Wiemy, więc rozumiemy, rozumiemy, więc mamy pewność, że robimy coś prawidłowo i tak, jak trzeba. Ponieważ robimy to tak, jak trzeba, nie boimy się o tym mówić głośno, stawiamy coraz śmielsze kroki, sięgamy po coraz więcej i więcej...bo nagle wstyd, speszenie i trema... znikają. 

 

A brak wiary w to, co robimy, opiera się bardzo często wyłącznie na niepewności i błądzeniu po omacku. To błądzenie zaś często jest wynikiem "zgadywania" i trochę strzelania na oślep... i chybiania. A chybianie to porażki. Porażek się boimy. Boimy się, bo tak na prawdę nie do końca wiemy, co robimy, to zaś sprawia, że z każdym dniem chcemy uciekać coraz dalej.

Koło się zamyka, jest błędne i trzeba je przerwać...inwestując w swój rozwój.

Od czego możecie zacząć swój rozwój i pogłębianie swoich przedsiębiorczych kompetencji?

Od postanowienia, że od dzisiaj każdego dnia zrobicie 1 rzecz, która będzie wspierała Wasz rozwój. Przeczytacie 1 wpis blogowy, posłuchacie jakiegoś podcastu, obejrzycie szkolenie, film na You Tube, przeczytacie rozdział książki... cokolwiek, byle systematycznie i każdego dnia. Małymi kroczkami też można osiągać duże cele, pod warunkiem, że te kroczki się stawia. I nawet jeśli przez cały rok postawicie tylko jeden kroczek, to za rok o tej samej porze, będziecie mądrzejsi o 365 kroków!

Magia!

My oczywiście polecamy Wam bezcukrowy rozwój ;)

Jeśli dopiero nas poznaliście i rozpoczynacie swoją przygodę na bezcukrze, to na początek, prócz lektury tego bloga, polecamy Wam serię wideo "BEZCUKROWE OKRUSZKI BIZNESOWE" KLIK

W ogóle cały nasz kanał na You Tube KLIK wymiata, znajdziecie na nim totalnie darmowe szkolenia oraz nagrania z naszych cotygodniowych sesji Q&A, czyli spotkań live, podczas których Wy zadajecie pytania, my na nie odpowiadamy.

Na naszym kanale macie już dzisiaj ponad setkę nagrań...to godziny bogate w bardzo soczystą i konkretną wiedzę marketingową i sprzedażową, sprofilowaną pod rękodzieło i dla marek handmade właśnie.

A jeśli Wasze apetyty urosną, to oczywiście polecamy nasze e-booki KLIK tym bardziej, że do sklepu właśnie wjechała najnowsza perełka "Szablon skutecznego wpisu - blog i social media" KLIK. Znajdziecie w nim kompaktowy przepis na to, jak skonstruować dobry, czyli skuteczny wpis. E-book zawiera praktyczne wskazówki, checklisty i biznes-haki, o których warto wiedzieć, przygotowując wpis:

  • Schemat artykułu blogowego
  • Dodatkowe wskazówki i biznes-haki blogowe
  • Checklista - przepis na wymiatającą treść artykułu blogowego
  • Recykling treści
  • Schemat posta do mediów społecznościowych
  • Checklista - optymalizacja wybranych hashtagów


BRZMI DOBRZE? To chodźcie! ⬇️⬇️⬇️

 

No i rzecz jasna, wbijajcie do naszej grupy, dedykowanej właśnie przedsiębiorczym rękodzielnikom GRUPA Biznes Bez Cukru.

A jeśli macie jakieś pytania dotyczące budowania marki opartej na rękodziele, to co środę, tydzień w tydzień, pojawiamy się live o godzinie 19:30 na naszym FANPAGE i podczas sesji Q&A odpowiadamy na nie. Warto więc z nami być na żywo :) 

 

Do zobaczenia Cukiereczki!

Karolina i Gośka

 


#biznesbezcukru
#wsparciebezslodzenia

PRZYPNIJ SOBIE PINA: