NAJWAŻNIEJSZE LEKCJE, KTÓRE ODEBRAŁYŚMY, BUDUJĄC WŁASNĄ MARKĘ

NAJWAŻNIEJSZE LEKCJE, KTÓRE ODEBRAŁYŚMY, BUDUJĄC WŁASNĄ MARKĘ

Jest kilka najważniejszych lekcji biznesowych, które odebrałyśmy, budując własną markę handmade. W tym wpisie chcemy się z Wami nimi podzielić.

Niektóre były bolesne, inne - trudne, jeszcze inne - totalnie zaskakujące. Ale wszystkie były MEGA wartościowe!

 

LEKCJA 1


Czasami wcale nie będzie szło po Twojej myśli, ale to, co Ci nie wyjdzie, będzie niesamowitym źródłem informacji i doświadczenia, które wykorzystasz w kolejnych projektach. Bo budowanie biznesu polega też na popełnianiu błędów, wybaczaniu sobie za te błędy, wyciąganiu wniosków i marszu dalej. My zawsze powtarzamy, że wszystko się dzieje po coś, że z najgorszej kupy można zrobić najlepszy nawóz ;)

 

LEKCJA 2


Planowanie odpoczynku jest tak samo ważne, jak planowanie pracy. Nie da się pracować ciurkiem, bez przerwy. Efektywny odpoczynek to jest podstawa efektywnej pracy, dlatego musisz mieć zaplanowane przerwy w pracy. I pamiętaj, że pierwsza ze zmęczenia wysiada kreatywność, która jest niezbędna zarówno do pracy twórczej na warsztacie, jak i do pracy nad marketingiem. Nie ma paliwa - auto nie pojedzie.

 

LEKCJA 3


Media społecznościowe to narzędzie marketingowe, a nie cel sam w sobie.
Nie potrzebujesz wielkiego konta, aby mieć zadowalającą sprzedaż. Potrzebujesz za to wartościowego konta i strategii na ciekawy, atrakcyjny kontent, podawany tym kanałem. Jeśli Twój klient nie korzysta z mediów społecznościowych, Ty też nie musisz.

 

LEKCJA 4


Jedyną odpowiedzialną osobą za rozwój lub jego brak w Twojej marce, jesteś Ty sam, Rękodzielniku. Porażki się zdarzają i są normalne, dlatego zamiast szukać winnych, weź odpowiedzialność za swoją firmę, znajdź źródło problemu i wyciągnij wnioski. Nie biczuj siebie i nie szukaj winy w innych.
Działaj konstruktywnie i merytorycznie, a jak czegoś nie wiesz, pytaj.

 

LEKCJA 5


Pamiętaj, że nie jesteś sam/sama! Choć budowanie własnej marki może wydawać się samotną walką, pamiętaj, że wokół siebie masz przyjaciół i rodzinę i do nich warto się zwracać w chwilach słabości. Znajdź też czysto biznesową grupę wsparcia, miejsce, w którym będziesz mogła liczyć na merytoryczne porady
od osób, które mają podobne cele. My oczywiście polecamy naszą bezcukrową grupę wsparcia dla Rękodzielników, do której link masz TUTAJ

 

LEKCJA 6


Budowanie marki, to jest proces! Proces ten zaś zaczyna się od fazy kompletnej ciszy. Aby wyjść z tej fazy, trzeba wytrwać w swojej pracy i postanowieniach.
Nie istnieje biznes, który od samego początku jest rentowny, każda firma ma na początku straty. Zyski są efektem PRACY, a nie OCZEKIWANIA na poprawę sytuacji.

 

LEKCJA 7


Aby osiągnąć sukces, trzeba nauczyć się mówić NIE. W procesie budowania dochodowej marki opartej na rękodziele, wielu nowym pomysłom trzeba będzie powiedzieć twarde i kategoryczne NIE.
Zadedykuj sobie czas na pracę czysto twórczą, nie związaną z biznesem, który budujesz, po pracy nad własną marką, a nie zamiast niej.

 

LEKCJA 8


Jeśli coś brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe, zapewne tak właśnie jest. Zawsze weryfikuj źródła wiedzy. Przyjmij, że w biznesie nie ma cudów, każda dochodowa marka wymaga pracy, energii i wysiłku. Na szczęście jest to wysiłek włożony we własną pasję! Warto o tym pamiętać, gdy przychodzi frustracja!

 

P.S. Na koniec, przypominamy że już niebawem szykujemy dla Was darmowe szkolenie merytoryczne LIVE, na które już dziś Was zapraszamy:


BIZNES HANDMADE W NOWEJ PERSPEKTYWIE


Podczas live porozmawiamy o czynnikach decydujących o powodzeniu biznesowym w 2024 roku. Temat idealny, biorąc pod uwagę dzisiejszy wpis :) 

WARTO BYĆ NA TYM SZKOLENIU!

 

Emisja startuje we czwartek 15.02.2024 o godzinie 18:00 tylko w naszej grupie na FB.

Będzie prawdziwy ogień, jak to zawsze u nas na szkoleniach! By przejść do wydarzenia i odznaczyć "wezmę udział" wystarczy kliknąć w poniższą grafikę:

 

 

Pozdrawiamy i do zobaczenia!

Karola & Gośka