JAK WYBRAĆ DOBRY KURS I NIE NACIĄĆ SIĘ NA BUBEL?

JAK WYBRAĆ DOBRY KURS I NIE NACIĄĆ SIĘ NA BUBEL?

Macie problem z wyborem kursu, trenera, nie wiecie, komu wierzyć i boicie się, że bezsensownie utopicie pieniądze?

Znamy to! My zaliczyłyśmy już chyba wszystkie możliwe wpadki przy zakupie kursów i podręczników i wypracowałyśmy sobie własny system decydowania o tym, czy warto, czy nie zainwestować w jakiś kurs. A ponieważ ten temat wypłynął ostatnio w naszej grupie na FB a i na sesji Q&A live też wzbudził spore emocje, to wrzucamy Wam go dzisiaj w formie posta blogowego.

 

Sprawdź, co trener robił wcześniej

 

Najlepsze kursy biznesowe, to te tworzone przez praktyków danego tematu. Sprawdź więc, kim jest trener i czym zajmował się w przeszłości, zweryfikuj, czy ma praktyczną wiedzę na tematy, z których szkoli? Tym sposobem unikniesz kursów, które są czysto teoretyczne. I choć zakres takich kursów merytoryczny może być ok, to pamiętaj, że bez praktycznych przykładów, będziesz musiała/musiał samodzielnie "przełożyć" sobie tę teorię na praktykę.

 

Sprawdź, czy masz możliwość kontaktu bezpośredniego z trenerem


Szkolenia tworzone przez ludzi, do których masz bezpośredni dostęp, to materiały za które autor bierze większą odpowiedzialność. Bezpośredni, "publiczny" kontakt, to okazja do wyrażania swoich opinii na temat zakupionych materiałów. Trenerzy zdają sobie z tego sprawę, jest więc większa szansa, że tworząc kurs, przyłożą się do tej pracy na maxa, by uniknąć publicznej wpadki.

 

Jeśli coś brzmi zbyt dobrze, aby było prawdziwe, zapewne takie właśnie jest


10 krotna zniżka w cenie?
Obietnica zarobienia milionów niewielkim lub zerowym wysiłkiem?
Tajemnicza sztuczka?
Wielki sekret?

To wszystko jest ściema. Takie "obiecanki i haczyki" powinny wzbudzić Twoją ostrożność przed impulsywnymi zakupami u danego szkoleniowca.

 

Jak wygląda zaangażowanie trenera?


Czy odpowiada na pytania osobiście, czy wykorzystuje do tego bota AI? Pojawia się osobiście w sieci, czy działa tylko na bazie płatnej reklamy i zautomatyzowanej ścieżki mailingowej? Jest otwarty na rozmowę i dyskusję, pokazuje twarz, występuje na żywo czy chowa się za kreacjami stockowymi i szafuje nagraniami?
Czy jest "blisko" swojej społeczności? Zaangażowany trener, to osoba, która tworzy szkolenia nie tylko dla kasy, ale też z pasji. To zawsze dobry prognostyk.

 

Jak zaangażowana jest społeczność tego trenera?


Wysoka aktywność i zaangażowanie społeczności zgromadzonej wokół trenera, to zawsze efekt jego dużego zaangażowania w tę społeczność. Zaangażowana społeczność, to ludzie, którzy ufają trenerowi, to zaufanie nie bierze się znikąd. Zaufanie ZAWSZE się zdobywa, nie otrzymuje się go "na kredyt".

 

Co o trenerze i jego kursach mówią płacący kursanci?


Szczególnie pod ich nieobecność i w miejscach, w których ich nie ma? Innymi słowy, co o danym szkoleniowcu mówią za jego plecami? Nie opieraj się wyłącznie na opiniach ludzi, którym dostęp do kursu został dany w prezencie, ich opinia ZAWSZE będzie stronnicza (znasz prawo wzajemności?).

 

Czy masz możliwość spróbowania wiedzy przed zakupem?


Czy darmowe materiały danego trenera są wartościowe? Czy są dla Ciebie zrozumiałe? Czy rezonują z Tobą? Jeśli darmowe materiały są wysokiej jakości, prawdopodobieństwo wysokiej jakości płatnych produktów rośnie. Dodatkowo, jeśli masz możliwość bezpośredniego zadania pytania takiemu trenerowi, bardzo warto wykorzystać taką okazję, by sprawdzić, czy faktycznie dysponuje on wiedzą i doświadczeniem, bez wcześniejszego przygotowania się do odpowiedzi.

 

Uważaj na złodziei cudzych treści

 

Niestety - mega smutne, nieetyczne i perfidne, ale się naprawdę zdarza... Jeśli stwierdzisz, że ktoś ewidentnie skopiował treść szkolenia czy kursu w 90 czy 100% (łącznie z przykładami lub materiałami PDF) od kogoś innego - na przykład zagranicznego szkoleniowca, niech będzie to dla Ciebie jasny sygnał, by od takiego trenera uciekać jak najdalej... Chytry dwa razy traci i naszym zdaniem, prędzej czy później takie "kwiatki" wyjdą na jaw i rozleją się niechlubną famą w środowisku osób zainteresowanych.

 

Jeśli uważacie, że ten wpis za wartościowy, podajcie go dalej - im więcej osób świadomych w temacie, tym więcej osób nie da się naciągnąć na guano. 

 

P.S. Na koniec, przypominamy że już niebawem szykujemy dla Was darmowe szkolenie merytoryczne LIVE, na które już dziś Was zapraszamy. Będzie to szkolenie transmitowane z okazji premiery naszego najnowszego kursu dla rękodzielników - BIZNESOWY KOMPAS MARKI HANDMADE. Taki nasz prezent dla Was na dobry, mocny start w kolejny rok. Będzie prawdziwy ogień, jak to zawsze u nas na szkoleniach :)


BIZNES HANDMADE W NOWEJ PERSPEKTYWIE


Podczas live porozmawiamy o czynnikach decydujących o powodzeniu biznesowym w 2024 roku. Temat idealny, biorąc pod uwagę dzisiejszy wpis :) 

WARTO BYĆ NA TYM SZKOLENIU!

 

Emisja startuje we czwartek 15.02.2024 o godzinie 18:00 tylko w naszej grupie na FB.

Będzie prawdziwy ogień, jak to zawsze u nas na szkoleniach! By przejść do wydarzenia i odznaczyć "wezmę udział" wystarczy kliknąć w poniższą grafikę:

  

Buziaki Cukieraski i do zobaczenia!

Karolina i Gośka