TRENDY 2020, które można wprowadzić do swojego rękodzieła, by zwiększyć sprzedaż.

TRENDY 2020, które można wprowadzić do swojego rękodzieła, by zwiększyć sprzedaż.

🆘 Co takiego pojawiło się na światowych wybiegach modowych w tym roku?

🆘 Czy warto wprowadzać trendy modowe i popularne motywy do swojego rękodzieła?

Trendy modowe są jednym z głównych czynników wpływających na sprzedaż przeróżnych produktów. Można by pokusić się wręcz o stwierdzenie, że to, co w danym roku jest modne, ma swoje odbicie w absolutnie każdej niszy. Skoro tak, to naprawdę byłoby zwykłym marketingowym marnotrawstwem, ignorowanie ich w kontekście rękodzieła.

Dlatego dzisiaj poruszymy temat zupełnie świeżych trendów, które pojawiły się wiosną 2020 na światowych wybiegach modowych.

Nawet jeśli Wasze rękodzieło nie jest typowo modowym produktem, (bo np. wykonujecie drewniane zabawki), to i tak warto śledzić, co w trawie piszczy, ponieważ trendy można wprowadzać do swoich produktów w formie nieproduktowej - używając modnych elementów jako tła do zdjęć lub wprowadzając popularne motywy do elementów opakowania rękodzieła. Takie działanie sprawia, że nasze rękodzieło jest ZAWSZE trendy i przykuwa oko osób, które są na te trendy wrażliwe.

Z tego wynika, że na trendy WARTO brać tak zwaną "poprawkę" zawsze i zawsze zastanawiać się, w jaki sposób można je wykorzystać, aby prezentować swoje wyroby atrakcyjniej.

 

Oto lista najgorętszych trendów modowych 2020:

 

1. Tworzycie ubrania? Sezon 2020 na światowych wybiegach modowych to focus na duże, kolorowe kołnierze w koszulach, płaszczach i sukienkach.

Modne kiedyś, w latach 70, dziś wracają do łask. Pojawiły się w wiosennych kolekcjach Gucci, Paco Rabanne i Saint Laurent, są więc wysokie szanse, że z lekkim poślizgiem, pojawią się również w Polsce.

2. Motywy dziergane. 

Skrojone wręcz dla nas, rękodzielników. Sukienki, topy, bluzki i sweterki, a nawet opalacze i bielizna, dziergana na szydełku to mocny akcent modowy 2020. Na wybiegach pojawiły się ażurowe, szydełkowane sukienki i kostiumy, elementy szydełkowe pojawiły się również w kolekcjach bankietowych i sukniach wieczorowych. I nawet jeśli nie tworzycie ubrań, warto zastanowić się nad tym, jak wykorzystać ten trend w swoich projektach.

3. Neonowe barwy.

Klasyczne, dokładnie takie, jakie znajdziecie w piórniku, wystarczy popatrzeć na swoje zakreślacze. Typowo neonowa, jasna zieleń, róż i pomarańcz pojawiły się w kolekcjach m.in. Valentino czy Toma Forda i tak dobrze się przyjęły, że już je widać w wielu motywach i dodatkach w znanych sieciówkach. Całe neonowe kreacje rozświetliły wybiegi i wprowadziły masę soczystych, energetycznych barw, z których również my możemy skorzystać. 

4.  Kropki i kropeczki.

Trend, który w zasadzie się utrzymuje już od kilku sezonów i pojawia się bardziej lub mniej wyraziście. Domy mody Valentino, Carolina Herrera, Paco Rabanne wypuściły linie stworzone w całości z kropek, można powiedzieć więc, że moda na kropki rośnie i z kropkowych dodatków i akcesoriów, śmiało sobie pomaszerowały do całych kreacji. Kropki też sprawdzą się w wielu rękodzielniczych dziedzinach, nie tylko dla tych z Was, którzy projektujecie ubrania, kropki świetnie wyglądają, jako modny akcent na torbach i w biżuterii, paskach, elementach tekstylnych wystroju wnętrz i w końcu, jako tło do fotografii!

5. Mocne, kolorowe printy.

Aż kusi, aby powiedzieć, że printy rodem z babcinej tapety czy babcinej zasłony. Geometryczne motywy, które łączą nieoczywiste kolory, takie jak musztardowy z bodro czy granatem, tworzą niezwykłą kompozycję kolorystyczną. Szlaczki, mazaczki, sekwencje figur geometrycznych na pstrokatym, niejednolitym tle. Świetnie się sprawdzą w dodatkach do wystroju wnętrz, ubraniach i akcesoriach, słabo wypadają wprawdzie jako tło do zdjęć, ale już mogą wyglądać super na papierze pakowym.

6. Pióra, dużo piór i falbanek oraz marszczeń.

Same skorzystałyśmy z tego trendu tworząc nową kolekcję ślubną, która nam się świetnie sprawdziła. Pióra, marszczenia i falbanki powróciły z impetem, nie tylko w modzie streetowej i ślubnej, zaznaczyły się również mocno jako element wystroju wnętrz.

fot. Małgorzata Snyman, M-Studio Photography, produkcja Salvahe Weddings

 

 

Mamy nadzieję, że spodobał się Wam dzisiejszy artykuł. Jeśli macie ochotę na więcej, to w temacie mody polecamy Wam jeszcze artykuł o tym, jak współpracować z influencerami, znajdziecie go o tutaj: WSPÓŁPRACA Z INFLUENCERAMI.

Warto też zajrzeć do naszego sklepu, ponieważ już od kilku tygodni macie do swojej dyspozycji odblokowane poszczególne moduły naszego mega kursu BEZCUKROWA DYCHA, ale również przygotowałyśmy dla Was pakiet produktów "na kwarantannę" w świetnej cenie! Wskakujcie: BECUKROWY SKLEP.

Warto również zaglądać na nasz kanał na You Tube, ponieważ tam znajdziecie zupełnie darmowe, super zasoby - wszystkie nagrania z naszych cotygodniowych sesji Q&A oraz nagrania z webinarów merytorycznych, ale również pojawiła się tam zupełnie nowa seria krótkich, acz treściwych nagrań wideo BEZCUKROWE OKRUSZKI BIZNESOWE o tym, jak prowadzić biznes rękodzielniczy: BEZCUKROWY YOUTUBE

Na koniec, tradycyjnie, zapraszamy Was do naszej bezcukrowej społeczności na Facebooku, bo to niezmiennie, najlepsze w Polsce miejsce dedykowane rękodzielnikom-przedsiębiorcom! Wbijajcie: BEZCUKROWA GRUPA WSPARCIA

 

Trzymajcie się cieplutko, miejcie fajną niedzielę i do zobaczenia na łączach!

 

Ciao!